DIY: Kaarsen versieren met gedroogde bloemen

Met gedroogde bloemen en gesmolten kaarsvet maak je stompkaarsen extra mooi. Leuk om te maken met bloemen uit je eigen tuin of een andere bijzondere plek! 

Benodigdheden 

*Verkrijgbaar bij Dille & Kamille

Zo versier je kaarsen 

  1. Verzamel een aantal mooie bloemen en droog ze in de bloemenpers. Laat een week (of langer) zitten tot ze mooi plat en gedroogd zijn.  
  2. Steek een waxinelichtje of witte stompkaars aan en wacht tot het kaarsvet is gesmolten. 
  3. Knip de bloemen op maat. Te lange stelen kun je eventueel na het plakken afknippen.  
  4. Breng met behulp van het kwastje een beetje kaarsvet op de stompkaars aan.  
  5. Druk de bloem voorzichtig in het warme kaarsvet. Houd even vast tot het vet gestold is en de bloem goed blijft zitten.  
  6. Werk zo rondom de kaars.  
  7. Versier eventueel meerdere stompkaarsen, in verschillende maten, en geef je versierde kaarsen een mooi plekje. Ook leuk om cadeau te geven!   

Let op: Gebruik je versierde kaarsen als decoratie of brand er, voordat je de DIY maakt, een opening in voor een waxinelichtje (met cupje of in een theelichthouder van glas). Zo voorkom je brandgevaar van de bloemen.    

Bekijk onze artikelen